Stomatologia Medicall Piotrków Trybunalski

Blog

Doctor dentist teaching a child to brush teeth.

Zalety wizyty adaptacyjnej

Wizyty adaptacyjne są niezwykle ważne, aby przygotować dziecko do podjęcia leczenia w gabinecie stomatologicznym. Dzięki nim dziecko poznaje gabinet, personel oraz sprzęt, a to pozwala mu nabierać zaufania i pozbywać się lęku. Higienistka stomatologiczna dobiera formę wizyty do wieku rozwojowego dziecka, co jest bardzo istotne dla budowania zaufania.

Najlepiej, gdy pierwsza wizyta adaptacyjna dziecka w gabinecie stomatologicznym odbywa się przed ukończeniem 1-go roku życia, a kolejne powinny odbywać się co 6 miesięcy. Rodzice powinni unikać sytuacji, w których pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym wiąże się z wykonaniem zabiegu leczniczego, ponieważ takie „spotkanie” pozostanie na długo w pamięci malucha i spowoduje niechęć do dalszych spotkań z lekarzem dentystą.

Wizyty adaptacyjne mają zbudować zaufanie między małym pacjentem a pracownikiem medycznym i pokazać, że fotel stomatologiczny nie jest wcale taki straszny, a samo leczenie nie wiąże się z bólem. Równie ważnym elementem takiej wizyty jest profilaktyka. Higienistka stomatologiczna opowiada jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i dlaczego ten element jest tak ważny.

Gdy dziecko jest już gotowe na wdrożenie zabiegów profilaktycznych, wtedy można przystąpić do badania stanu uzębienia i w razie konieczności wykonać zabiegi, które są całkowicie bezbolesne (np. lakierowanie czy lakowanie zębów). Po odbyciu wizyty adaptacyjnej rodzice wychodzą z gabinetu z wachlarzem wiedzy dotyczącej jak prawidłowo dbać i kontrolować stan uzębienia dziecka.

Eliminacja złych emocji

Rekomendujemy regularne odbywanie wizyt adaptacyjnych, ponieważ przygotuje to malucha w późniejszych latach do planowych wizyt w gabinecie stomatologicznym i wyeliminuje uczucia lęku, strachu i obaw. Działania personelu medycznego podczas takich wizyt mają na celu wykształcenie właściwych nawyków higienicznych oraz eliminację wszelkich złych emocji, które mogą towarzyszyć małemu pacjentowi.

Nie lekceważmy wartości tych wizyt, pamiętając, że lepiej zapobiegać niż leczyć

Kategorie

Ostatnie wpisy

Podziel się

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne

Kontakt

Tel: +48 662 107 803 wew. 4
Mail: stomatologia@medicall.com.pl

Lokalizacja

ul. Narutowicza 62
97-300 Piotrów Trybunalski

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę