Stomatologia Medicall Piotrków Trybunalski

Sprzęt

Profesjonalne technologie

W naszym Instytucie dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który w połączeniu z posiadaną przez nas wiedzą medyczną gwarantuje nie tylko szeroki zakres usług i metod leczenia, lecz także bezpieczeństwo i pewność, że wykonywane zabiegi spełnią Państwa oczekiwania. Laser stomatologiczny, skaler ultradźwiękowy, skaner wewnątrzustny – to tylko niektóre ze sprzętów, dzięki którym wizyta u stomatologa przestanie kojarzyć się Państwu z przykrym obowiązkiem. Jeśli chcą Państwo poznać nasze metody pracy oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprzętów, na których pracujemy, zachęcamy do kontaktu.

Laser stomatologiczny

Doktor Smile Simpler

Laser diodowy to innowacyjny sprzęt wykorzystywany w stomatologii w obrębie tkanek miękkich. Posiada szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej przy zabiegach plastyki wędzidełek, resekcji korzeni zębów, sterowanej regeneracji kości, zabiegach płatowych, gingiwektomii (zmniejszeniu masy dziąsła), wycinaniu kapturów dziąsłowych, usuwaniu zmian na błonie śluzowej jamy ustnej (w tym opryszczki), suchego zębodołu w endodoncji przy sterylizacji kanałów korzeniowych  oraz podczas zabiegów wybielania zębów. Praca lasera pozwala na zoptymalizowanie cięcia, natychmiast koaguluje tkanki, co niweluje krwawienie, skraca czas zabiegu i gojenia się ran.

Doctor smile simpler laser stomatologiczny diodowy
piaskarka
Skaler ultradźwiękowy

PAINLESS z piaskarką PERIO

Skaler ultradźwiękowy z modułem profesjonalnej piaskarki stosowany jest do zabiegów profilaktycznych usuwania biofilmu, kamienia nad i podddziąsłowego oraz osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Jest to nowoczesny sprzęt, który pozwala na efektywną pracę bez odczuwania dolegliwości bólowych ze strony pacjenta, dzięki małej amplitudzie i wysokiej częstotliwości drgań. Tytanowe końcówki skalera nie uszkadzają cementu ani szkliwa zębów. Do zalet należy również możliwość podawania podczas zabiegu płynów, takich jak nadtlenek wodoru, podchloryn sodu i chlorheksydyny co ma na celu natychmiastową dezynfekcję pola zabiegowego. Unikalna konstrukcja dyszy piaskarki skupia strumień wypływu piasku w jednym miejscu, a używany piasek o wartości 65µ i 14µ nie powoduje mikrourazów na powierzchni szkliwa zębów. Urządzenie cechuje się dużą precyzją i ergonomią podczas pracy. Skaler Painless został zaprojektowany do użytkowania przez profesjonalistów zgodnie z najwyższymi standardami z zakresu higieny.

gabinetowe wybielanie zębów

BlancOne

System BlancOne pozwala na wykonanie zabiegu wybielania zębów podczas jednej wizyty (profesjonalnej higienizacji). Podstawowym związkiem wybielającym jest nadtlenek karbamidu w stężeniu 16%, który został wzbogacony o fotoaktywatory. Połączenie dwóch substancji w jednym produkcie wraz ze światłem lampy umożliwia uzyskanie pięknego, białego uśmiechu bez efektów ubocznych, takich jak nadwrażliwość zębów. BlancOne to rewolucja w gabinetowym wybielaniu zębów, zapewniająca pacjentom pełen profesjonalizm, komfort i bezpieczeństwo.

blanc_one
urządzenie do sedacji wziewnej

Sedacja Master Flux Plus

Najnowsze i najbardziej zaawansowane urządzenie do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu czyli tzw. gazem rozweselającym. Sedacja Master Flux Plus podaje mieszaninę gazów podczas zabiegów stomatologicznych, mając za zadanie rozluźnić i uspokoić pacjenta, który przejawia objawy dentofobii, a także ułatwić lekarzowi współpracę w trakcie zabiegu. Gaz rozweselający nie otępia, nie działa zwiotczająco na mięśnie, a pacjent pozostaje w pełnym kontakcie logicznym z lekarzem. Sedacja najczęściej stosowana jest w stomatologii dziecięcej. Podanie podtlenku azotu pozwala małemu pacjentowi odprężyć się, zrelaksować, uspokoić przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej świadomości. Wskazania do zabiegu z użyciem gazu rozweselającego to utrwalona dentofobia, silny strach przed wizytą u dzieci i dorosłych, nadpobudliwość nerwowa, znaczny odruch wymiotny.

Skaner wewnątrzustny

Medit i500

Medicall stomatologia zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji. Skaner wewnątrzustny Medit i500 jest innowacyjnym urządzeniem, który w komputerowy sposób odwzorowuje jamę ustna pacjenta. Wykorzystywany jest przy zabiegach z zakresu ortodoncji, protetyki czy implantologii. Technika ta pozwala uniknąć pobierania wycisków jamy ustnej w tradycyjny sposób masami protetycznymi, co dla pacjenta jest wygodne i komfortowe. Wyciski pobrane technologią 3D są bardzo precyzyjne i pozwalają natychmiast przejść do planowania uzupełnienia protetycznego z rzeczywistym odwzorowaniem pola protetycznego.

Skaner wewnątrzustny to rewolucja w stomatologii, pozwalająca znacząco skrócić czas leczenia pacjenta. Wirtualny obraz jamy ustnej pacjenta jest dostępny od razu po wykonaniu cyfrowego wycisku. Obrobiona grafika następnie trafia do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest praca protetyczna.
Zastosowanie skanera przy zabiegach stomatologicznych umożliwiło zminimalizowanie ilości wizyt pacjenta w gabinecie stomatologicznym oraz stworzyło możliwość wykonywania prac protetycznych z największą precyzją. Diagnostyka z wykorzystaniem technologii 3D zyskuje coraz więcej zwolenników ze względu na bezpieczeństwo zarówno pacjenta jak i operatora.

Tomograf cyfrowy

CBCT Myray Hyperion X9 3D

Pełna diagnostyka w jednym miejscu! Tomograf Hyperion X9 to najnowszej generacji sprzęt, który posiada również funkcję wykonywania zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych. Prawidłowa diagnostyka radiologiczna ma podstawowe znaczenie dla ustalenia odpowiedniego planu leczenia. Tomografia stomatologiczna to najdokładniejsze odwzorowanie struktur twarzoczaszki w technologii 3D. Wykorzystywana jest głównie przy bardzo precyzyjnych zabiegach z zakresu implantologii. Obraz z badania tomografii cyfrowej umożliwia lekarzowi szczegółowe wykonanie planu leczenia implantologicznego, unikając niepowodzeń w przyszłym zabiegu oraz warunkując jego bezpieczeństwo. Badanie CBCT wykorzystywane jest również do diagnostyki schorzeń w obrębie kości szczęki i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, zatok szczękowych. Ilość promieniowania podczas badania została zmniejszona kilkukrotnie, w związku z tym ryzyko powikłań jest bardzo niskie. Możliwość skorzystania z diagnostyki obrazowej oferujemy naszym pacjentom jak i pacjentom z innych gabinetów stomatologicznych zlokalizowanych w okolicy na podstawie skierowania wystawionego od lekarza prowadzącego.

Mikroskop stomatologiczny

SmartOPTIC

SmartOPTIC jest to nowej generacji mikroskop stomatologiczny. Wyposażony w wysokiej klasy optykę, posiada bardzo wydajne oświetlenie LED, którego charakterystyka barwy światła zbliżona jest maksymalnie do barwy światła dziennego. Ułatwia to dobór odpowiedniego materiału do naturalnych zębów pacjenta. Sprzęt najczęściej używany w endodoncji podczas leczenia kanałowego co umożliwia wykonanie zabiegów precyzyjne nawet w trudnych przypadkach. Mikroskop pozwala na obserwację pola zabiegowego powiększonego nawet 20x. Skutkiem tego jest możliwość przeprowadzania dowolnego zabiegu stomatologicznego z bardzo dużą dokładnością, przy jednoczesnej obsłudze szczegółów pola zabiegowego niewidocznych gołym okiem.

Dzięki temu właściwie wykonany zabieg w powiększeniu cechuje się wysoką skutecznością. Dzięki zastosowaniu powiększenia możliwe jest przeprowadzenie zabiegów, które wcześniej były utrudnione ze względu na pole widzenia.

Należą do nich między innymi:

Mikroskop stomatologiczny ułatwia pracę przy zabiegach również w innych dziedzinach stomatologii np. w protetyce, stomatologii zachowawczej, chirurgii czy diagnostyce próchnicy.

Postaw na nowoczesne technologie. Umów się!