Stomatologia Medicall Piotrków Trybunalski

Implantologia

Nasze usługi

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne

Kontakt

Tel: +48 662 107 803 wew. 4
Mail: stomatologia@medicall.com.pl

Lokalizacja

ul. Narutowicza 62
97-300 Piotrów Trybunalski

Dentist with dental implant model.

Implantologia

   Zabiegi implantologiczne stanowią najnowocześniejszą i zazwyczaj najwłaściwszą formę rehabilitacji narządu żucia. W przypadku braku pojedynczego zęba, stanowi najczęściej postępowanie z wyboru. Implanty bardzo często są także używane jako element retencyjny dla protez zdejmowanych – wspomagając ich utrzymanie  na podłożu. Obecnie jest to jedno z najlepszych rozwiązań klinicznych, pozwala przywrócić piękny i zdrowy uśmiech zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak i mnogich braków zębowych. 

   Implant jest zamiennikiem korzenia zęba, który swoim wyglądem przypomina niewielką śrubkę. Wykonany jest z biokompatybilnego tytanu, który ze względu na swoje unikalne cechy jest doskonale tolerowany przez organizm człowieka, a co więcej – jest to jedyny metal zdolny do osteointegracji tj. tworzenia biologicznego połączenia z kością. Implant to fundament (tzw. sztuczny korzeń) dla przyszłej odbudowy protetycznej korony. Należy też wspomnieć, iż implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki i żuchwy. 

Przed Po
Jak przebiega proces wstawiania implantów?

Procedura implantacji przebiega kilkuetapowo. Pierwszy krok to pełna diagnostyka i kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Lekarz na podstawie badania klinicznego stanu jamy ustnej, oceny badań dodatkowych m. in. zdjęcia pantomograficznego oraz tomografii komputerowej CBCT kwalifikuje pacjenta do zabiegu implantacji i planuje liczbę oraz rozmieszczenie implantów. Następnie przekazuje pacjentowi pełny plan leczenia. Po jego akceptacji przeprowadzany jest zabieg chirurgiczny – wszczepienia implantu (-ów). Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Po umieszczeniu implantu w kości przechodzimy do etapu gojenia i osteointegracji z kością. W zależności od sytuacji klinicznej trwa to od 3 do 6 miesięcy.

Po tym okresie pacjent zgłasza się do gabinetu na odsłonięcie implantu i założenie tzw. śruby gojącej. Pozwala ona na ukształtowanie się linii dziąsła, aby idealnie dopasować przyszłą koronę protetyczną. Po upływie 14 dni wykonuje się wyciski i w laboratorium przygotowuje się przyszłą koronę zęba. Ostatnia wizyta pacjenta w gabinecie stomatologicznym to oddanie gotowej pracy protetycznej. Po tym okresie pacjent może cieszyć się przywróceniem prawidłowej funkcji żucia oraz pięknym uśmiechem.

Na skutecznie przeprowadzony zabieg implantacji wpływa w głównej mierze precyzja i doświadczenie lekarza prowadzącego. Dlatego w Medicall Stomatologia współpracujemy z najwyższej klasy specjalistami z zakresu chirurgii, periodontologii i protetyki stomatologicznej, co przynosi bardzo dobre efekty leczenia implanto-protetycznego. Stosowane metody, techniki i materiały w połączeniu ze starannością wykonania sprawiają, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i komfortowy, a po zakończeniu leczenia pacjent może cieszyć się pięknym, estetycznym uśmiechem.

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę