Stomatologia Medicall Piotrków Trybunalski

Endodoncja

Nasze usługi

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 20:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne

Kontakt

Tel: +48 662 107 803 wew. 4
Mail: stomatologia@medicall.com.pl

Lokalizacja

ul. Narutowicza 62
97-300 Piotrów Trybunalski

Young woman is getting treatment in dentist's office

Endodoncja - leczenie kanałowe

 Endodoncja (leczenie kanałowe) jest działem stomatologii, który zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zębów i tkanek okołowierzchołkowych.  Wdrażane jest ono w przypadku, w którym pojawia się zakażenie miazgi zęba, będące (zazwyczaj) wynikiem zaawansowanej próchnicy. Istotą tego leczenia  jest oczyszczenie kanałów korzeniowych ze zmienionej chorobotwórczo miazgi bądź jej resztek, odkażenie, poszerzenie, a następnie wypełnienie odpowiednimi materiałami.

Dentists with a patient during a dental intervention.
Jakie znieczulenie wybrać podczas leczenia kanałowego ?

   Leczenie endodontyczne prowadzone jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W  naszym Instytucie możecie Państwo skorzystać ze znieczulenia komputerowego, które podawane jest w  bezbolesny sposób. Dla najbardziej „bojaźliwych” istnieje możliwość leczenia przy użyciu gazu rozweselającego, który podawany jest w trakcie zabiegu. Powodzenie leczenia endodontycznego zależy od precyzji i dokładności. Nasz Instytut posiada dostęp do najnowocześniejszego sprzętu ( w tym – mikroskopu zabiegowego, endometru, mikrosilnika endodontycznego), materiałów oraz cyfrowej diagnostyki radiologicznej, które zapewniają najwyższą precyzję leczenia.

   Wszystko po to ,aby pacjent, który zgłasza się niejednokrotnie z bólem zęba, otrzymał fachową pomoc i wsparcie na każdym etapie leczenia. Użycie zaawansowanych technik  pozwala na zachowanie własnego uzębienia nawet w sytuacji znacznego ubytku tkanek twardych zęba. Prawidłowo przeleczony endodontycznie ząb posłuży przez wiele lat (pod warunkiem prawidłowej odbudowy korony klinicznej).

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę